O nás

ZV-nástroje / O nás

ZV

ZV-Nástroje s.r.o. je nástrojařská společnost zabývající se zakázkovou výrobou nástrojů, měřidel, přípravků, přesných strojních součástí a celých montážních skupin. Ve své činnosti úzce navazuje na dlouholetou tradici bývalé operační nářaďovny Zbrojovky Vsetín.

Společnost více než polovinu produkce dodává na zahraniční trhy a to především do Německa a na Slovensko, dále pak do USA, Rakouska, Velké Británie a Polska. Kromě toho velkou část jejich tuzemských odběratelů tvoří závody zahraničních společností.

Pro naplnění celé nabídky sortimentu i služeb společnost disponuje konstrukční kanceláří, kvalitním systémem řízení výroby a řadou výkonných, moderních strojů.

Základní devizou společnosti ZV-Nástroje je však tým zkušených pracovníků schopných uspokojovat v jednotlivých sortimentních oblastech nejnáročnější požadavky zákazníků.

Uvedený tým se ve spolupráci se školami a odborným učilištěm zejména v posledních dvou letech daří doplňovat i novými, mladými zaměstnanci.

Spojení výkonných CNC strojů se zkušeností starších a snahou mladých zaměstnanců je zárukou rozvoje a perspektivy firmy i v dalších letech.

Významné mezníky z historie firmy:

Duben 1938

zahájení výroby v provozu nářaďovna podniku Československá zbrojovka. Do listopadu 1989 – výroba nástrojů, měřidel a přípravků pro výrobu zbraní, textilních strojů a průmyslových rozbušek ve státním podniku Zbrojovka Vsetín.

Po roce 1989

orientace na výrobu pro externí zákazníky mimo mateřskou společnost Zbrojovka Vsetín.

Září 1993

vznik dceřiné společnosti Zbrojovka Vsetín – Nástroje a.s. (se závodem č. 1 Nářaďovna a č. 2 Výroba vrtáků) v rámci holdingového uspořádání Zbrojovky Vsetín a. s.

1997

odprodej závodu č.2 – výroba vrtáků novému majiteli.

2000

certifikace systému řízení jakosti dle norem ISO.

2009

změna majitele firmy a vznik společnosti ZV – Nástroje s.r.o. jako nástupnické společnosti po Zbrojovce Vsetín Nástroje a. s.

Back to Top
error: Content is protected !!